מה זה מידג’רני? הכירו את הכלי שיוצר תמונות כבקשתכם

העתיד כבר כאן, והוא יצירתי מאי פעם | הכירו את הכלי שיוצר עבורכם תמונות ודימויים אמנותיים בתוך מספר רגעים

הביטוי, ספק קלישאה “תמונה שווה אלף מילים” ייצג תמיד את ההבדל שבין היכולת לתאר מצב כלשהו בכתב, לבין הסתכלות בתיעוד מצולם שלו. בעוד שהתיאור הכתוב יכול היה להיות מסורבל ולא ברור מספיק, היתה התמונה זאת שסיפקה את התוצאה בלי מילים כלל.
כלי חדש, בשם מידג’רני, הוא אחד מהכלים שמחזירים אותנו שוב לביטוי ההוא. על להדרך הוא מעלה תהיות האם משהו ביחסי הכוחות שבין תמונה לטקסט הולך להשתנות.

אז מה זה בעצם Midjourney?

מידג’רני ( Midjourney) הוא מחולל אמנות באמצעות טקסט, המבוסס על בינה מלאכותית. במילים פשוטות, מדובר בכלי שמזינים לתוכו טקסט, ובתגובה הוא יוצר לנו דימוי/תמונה יש מאין. את הפלא הזה הוא עושה באמצעות למידת מכונה. דמיינו שהייתם רוצים ליצור דימוי כלשהו, אך אין לכם ידע קודם בציור או בגרפיקה. באמצעות הכלי העוצמתי הזה, פשוט חשבו על טקסט יצירתי, ומידג’רני יעשה עבורכם את העבודה.

הכלי שוחרר לציבור ביולי 2022 וכולל כבר מיליוני משתמשים מסביב לעולם. לפי איך שזה נראה כבר כעת, הוא הולך לשנות את הדרך שבה היינו רגילים ליצור אמנות. Midjourney פותח בידי מעבדת מחקר עצמאית בעלת אותו השם. מטרתה הרשמית היא להרחיב את גבולות הדמיון של המין האנושי, והיא מנגישה את הכלי למשתמשים באמצעות בוט על גבי פלטפורמת דיסקורד. אם תכתבו לו תיאור קצר, הוא יידע להבין את התיאור שלכם, וייעד ליצור יצירה המבוססת עליו. כל זה באמצעות שימוש בבינה מלאכותית שאומנה לצורך כך באמצעות מאגרי תמונות קיימים.

ומה לגבי מידג’רני וזכויות יוצרים?

יצירה של Midjourney מאת Matt Panfil

הדיבורים על כלי שיוצר תמונות המבוססות על אמנות קיימת ישר מעלה בנו תהיות לגבי זכויות היוצרים. בברירת המחדל, התמונות שיוצר מידג’רני הן ציבוריות. כלומר, כל יצירה שתקבלו מהבוט חשופה לעיני כל המשתמשים. יותר מזה – ניתן ליצור גרסה משלכם ליצירה שכבר נוצרה בידי מישהו אחר שהזין תיאור למידג’רני, ואפילו להסתכל על תיאורים אחרים וללמוד מהם כיצד להגיע לתוצאות טובות יותר.

באשר לסוגיה המוסרית יותר, לפיה הכלי מבוסס על אמנות קיימת, הדעות חלוקות ממש. אתם אמנם אלו שכותבים את התיאור, אבל מידג’רני יוצר עבורכם את התמונה באמצעות בינה מלאכותית. רבות עוד ייכתב על הנושא, ועד שנקבל הכרעה לגבי המעמד המשפטי של זכויות יוצרים על אמנות בינה מלאכותית, יעבור זמן.

בעבר, מידג’רני איפשרה למשתמשים המתחילים ליצור 25 תמונות ללא תשלום, אולם כיום היצירה במחולל מתאפשרת אך ורק באמצעות רכישת מנוי המתחיל ב-10 דולרים לחודש.

התמונות נוצרות תחת הרישיון Attribution-NonCommercial 4.0 International. משמעות הרישיון הזה: אתם רשאים להפיץ, לשתף, להעתיק וליצור נגזרות חדשות של היצירה בשימוש לא מסחרי, בתנאי שיעניקו קרדיט מתאים, בהתאם לתנאים המפורטים ברישיון כאן.

מידג’רני מאפשר גם שימוש מסחרי ביצירות, בתוספת תשלום חודשי במספר מסלולים לבחירה. למרות זאת, החברה מבהירה כי היא יכולה להשתמש בדימויים גם בעצמה.

רוצים ליצור גם בעצמכם? הנה מדריך למידג’רני

(קרדיט לתמונה הראשית: HungryMinded)

פוסטים באותו נושא:

השאר/י תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פופולרי עכשיו

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ברוכים הבאים לבית של היוצרים ב-AI!

כאן תמצאו את כל המידע והמדריכים על כלי ה-AI המתקדמים ביותר עבור יצירת תמונות ודימויים

עוד לא הצטרפתם לניוזלטר שלנו?

בשליחת הטופס את/ה מאשר/ת קבלת דיוור הכולל הודעות ועדכונים מהאתר, כולל תוכן פרסומי. ניתן לבטל את הרישום בכל עת