כל מה שצריך לדעת על מידג’רני וזכויות יוצרים

מתלבטים האם מותר לכם לעשות שימוש בתמונות שיצרתם באמצעות מידג'רני? זה המאמר שיעשה לכם סדר

גם אתם מצאתם את עצמכם מכורים למידג’רני (Midjourney), ומנסים להבין מהן זכויות היוצרים, ומהן אפשרויות השימוש שלכם בתמונות? ובכן, יוצרים רבים מוצאים את עצמם עם שאלות רבות בנוגע לשימוש במחולל התמונות מידג’רני. ברשת קיימים דיונים רבים לגבי זכויות השימוש וזכויות היוצרים בכל מה שקשור למחוללי תמונות מבוססי בינה מלאכותית. במאמר זה תוכלו להבין מה ניתן לעשות עם התמונות שיצרתם באמצעות הכלי, ומה לא.

רגע לפני שצלול לשורת החוקים והכללים, נבהיר קודם כי מידג’רני, כחברה השואפת לבנות מודל שיתופי וקהילתי של יצירות ויוצרים, שומרת לעצמה את הזכות התמידית לעשות שימוש בכל התמונות שנוצרו באמצעות הכלי שפיחתה.

זכויות יוצרים במידג’רני עבור משתמשים ללא מנוי

אם אתם מנויים ללא תשלום, מידג’רני מאפשרת לכם ליצור 25 תמונות ללא עלות. את התמונות עצמן, מידג’רני משחררת לכם לשימוש תחת רישיון Creative Commons Noncommercial 4.0 Attribution. כלומר, אתם יכולים לעשות בתמונות כל שימוש לא מסחרי, בתנאי שתעניקו קרדיט למידג’רני.

רישיון השימוש הזה, בקצרה, אומר שאתם רשאים להפיץ, לשתף, להעתיק וליצור נגזרות חדשות של היצירה בשימוש לא מסחרי, בתנאי שיעניקו קרדיט מתאים, בהתאם לתנאים המפורטים ברישיון כאן.

זכויות יוצרים עבור מנויים בתשלום

אם אתם מנויים של מידג’רני, המשלמים על אחד מהמנויים שמציעה החברה ותוהים מה לגבי זכויות יוצרים, תשמחו לגלות שאתם רשאים לעשות כל שימוש שתרצו בתמונה, בתנאי שלא עשיתם שימוש בתמונות עבור חברה שהכנסותיה עולות על מיליון דולרים בשנה. אם התמזל מזלכם, ויצרתם במידג’רני יצירות עבור חברה שהכנסותיה הן גבוהות ממיליון דולרים בשנה, יהיה עליכם להצטרף ל-Corporate Membership של החברה.

במנוי בתשלום, אתם יכולים כמובן לעשות בתמונות שימוש מסחרי, כל עוד אינכם נמצאים תחת קטגוריית תאגיד. שימושים מסחריים בתמונות ממידג’רני יכולים להיות עבור חומר שיווקי, כריכות ספרים, פוסטרים ועוד. עם זאת, מידג’רני מעניקה לכל משתמש אחר את הזכות ליצור יצירה חדשה המבוססת על היצירה שלכם.

דיסקליימר

תחום זכויות היוצרים היה סבוך גם לפני הגעתם לעולם של מחוללי תמונות מבוססי בינה מלאכותית. נוסיף על כך את המחוללים הללו, וקיבלנו תחום סבוך עוד יותר. ייקח עוד זמן מה עד שיוכרזו כללים וחוקים שינחו את המשך השימוש בכלים הללו. לבינתיים, זכרו כי חוקי זכויות יוצרים, והיחס ליוצר המקורי משתנים בין מדינה למדינה. לא בכל מדינה ניתן להעביר זכויות יוצרים, והיחס לבינה מלאכותית כ”יוצר” עדיין לא ברור, אם בכלל קיים.

אם אתם עדיין מוצאים את עצמכם מבולבלים, אנו ממליצים לקרוא את התנאים המלאים באתר החברה, ולהתייעץ עם עורך דין המכיר את החוקים הרלוונטים.

פוסטים באותו נושא:

השאר/י תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פופולרי עכשיו

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ברוכים הבאים לבית של היוצרים ב-AI!

כאן תמצאו את כל המידע והמדריכים על כלי ה-AI המתקדמים ביותר עבור יצירת תמונות ודימויים

עוד לא הצטרפתם לניוזלטר שלנו?

בשליחת הטופס את/ה מאשר/ת קבלת דיוור הכולל הודעות ועדכונים מהאתר, כולל תוכן פרסומי. ניתן לבטל את הרישום בכל עת