פקודות ופרמטרים שימושיים במידג’רני

פקודות ופרמטרים שימושיים שיהפכו אתכם ליוצרי מידג'רני מקצועיים יותר

אחרי שהתחלתם ליצור תמונות במידג’רני, ואתם מכירים כבר את דרך הפעולה הבסיסית ליצירת תמונות (הנה המדריך למתחילים), זה הזמן להכיר עוד אופציות ושימושים שישדרגו את היצירות שלכם ויקפיצו אותן שלב אחד קדימה. אחת מהדרכים היעילות לשיפור היצירות שלכם היא באמצעות פקודות ופרמטרים. הנה כל מה שאסור לכם לפספס בכל הנוגע לפקודות ולפרמטרים של מידג’רני.

פקודות במידג’רני

חלק מפקודות מידג’רני

כידוע, מידג’רני מבוססת על בוט העושה שימוש בשרת דיסקורד, והשימוש בו בפועל נעשה באמצעות פקודות. להלן הפקודות הבסיסיות והחשובות ביותר.

את כתיבת הפקודות מתחילים באמצעות הקלדת סלאש / במקלדת, ולאחריו את שם הפקודה.

פקודת Imagine/ היא הפקודה השימושיות ביותר, ובאמצעותה יוצרים את התמונות שברצונכם לקבל. לאחר שרשמתם אותה, תוכלו לכתוב את הפרומפט, שהוא בעצם תיאור הבקשה שלכם.

פקודת Help/ מאפשרת לצפות במידע שימושי בנוגע לבוט, כאשר פקודת Info/ מאפשרת לצפות במידע ובנתוני שימוש בחשבון שלכם. אם תרצו להצטרף למנוי, או לבטל אותו, תוכלו לעשות שימוש בפקודת ה-Subscribe/.

פקודת Fast/ תעביר אתכם למצב יצירה מהיר, המבוסס על זמן GPU, בעוד פקודת Relax/ תאפשר לכם ליצור תמונות ללא תשלום נוסף המבוסס על זמן GPU, אך תהיה איטית מעט יותר.

עבור המנויים ברמת המחיר הגבוהה ביותר, פקודת Private/ תאפשר לכם ליצור תמונות מבלי שיוצגו לשאר המשתמשים, כפי שקורה בברירת המחדל. אם תרצו לחזור למצב הקודם, תוכלו לעשות שימוש בפקודת Public/.

לסיום, פקודת Prefer/ מאפשרת גישה להגדרות העדפה שונות.

פרמטרים שימושיים

פרמטרים במידג’רני לדוגמה (מסומנים בצהוב)

פקודת /Imagine במידג’רני מאפשרת יצירת תמונות ללא כל פרמטר מיוחד. עם זאת, ישנם פרמטרים שימושיים שיכולים לשדרג כל יצירה, ולהתאים אותה לצרכים שלכם.

יחסים

הוספת הפרמטר ar– לאחר תיאור הפרומפט מאפשר להגדיר את מימדי התמונה ואת יחס גובה:רוחב שלה. השילוב הבא ייצור לכם תמונה ביחס רוחב:גובה של 3:2:

A futuristic car driving in highway –ar 3:2

אופציות נוספות ושימושיות ליחסים הן 16:9, 4:3 וכן להפך, ועוד.
טקסט בעל משקל גדול יותר

כאשר אתם כותבים פרומפט במידג’רני, הכלי מתייחס לכל הטקסט בצורה שווה, פחות או יותר. כך לדוגמה, אם תרצו לתאר רכב עתידני המעופף בעננים, הוא יתייחס לעננים ולרכב בצורה שווה, ויעניק להם את הפרשנות שלו. אם תרצו שמידג’רני ייתן משקל כבד יותר לתיאור או לעצם מסוים, תוכלו לעשות זאת באמצעות הוספת הערך, נקודותיים כפולים :: ואז כתיבת המשקל שתרצו לתת לטקסט.

לדוגמה, אם נרצה ליצור תמונה של מורה ותלמידים, עם דגש על המורה, נוכל לכתוב:

A teacher::3 and few pupils::1

כך, המורה יקבל יחס גדול פי שלושה מאשר התלמידים, והתוצאה של התמונה הסופית תשקף זאת בצורה המיטבית.

בגרסה 5 של Midjourney תוכלו גם לשלוט עד כמה תשפיע התמונה שצירפתם על התוצאה, באמצעות הוספת הפרמטר iw–, ומספרים בין 0.5 ל-2.0. כאשר המספר הגבוה כמובן יעניק את ההשפעה הכי משמעותית על התוצאה הסופית.

שליטה בעצמאות היצירה

אם כבר עשיתם שימוש במידג’רני, בטח כבר יצא לכם לראות תמונות שלתוכן נכנסו גם אובייקטים שלא ביקשתם כלל. בדיוק בשביל להימנע מזה, קיימת האופציה לשימוש בפרמטר no–. לדוגמה, אם תרצו ליצור כביש ריק ממכוניות, תוכלו לרשום:

A highweay --no cars

לא רק הימנעות מאוביקטים. שימוש בפרמטר s– מאפשר לכם לשלוט עוד יותר בעצמאות היצירה. כלומר, עד כמה היא תהיה מתאימה לפרומפט שביקשתם, או שתתנו למידג’רני לעשות את שלו בצורה עצמאית. ערכים נמוכים יפיקו לכם תוצאה שתהיה צמודה כמה שיותר להנחיות הפרומפט שלכם, בעוד ערכים גבוהים יתנו למידג’רני יד חופשית יותר ליצור בעצמו ככל העולה על רוחו המלאכותית.

לדוגמה:

An old woman looking to the sky --s 1000
פרמטר ה-Seed

בכל תמונה שמידג’רני יוצר, הוא משתמש ב-Seed number המאפשר לו ליצור יצירות אקראיות ומגוונות. אך מה עושים כשנרצה ליצור מספר יצירות שיהיו זהות או עקביות? בדיוק לשם כך נועד השימוש בפרמטר seed–. אתם יכולים להגדיר בעצמכם כל מספר חיובי שתרצו, כמו לדוגמה seed 765–.

אם תרצו לדעת מהו ה-Seed number של יצירה קיימת, תוכלו להוסיף רגש אמוג’י של מעטפה, ובתגובה תקבלו את הפרטים הרצויים.

כך תגיעו לתוצאות הרצויות

זכרו, אין דרך אחת להגיע לתוצאות הרצויות. שימוש נכון וחכם בכל אחת מהפקודות ובכל אחד מהפרמטרים יאפשר לכם לשלוט טוב יותר בתוצאות, ולקבל תמונות מדויקות וצמודות יותר להנחיות הפרומפטים שתכתבו. יצירתיות בשילוב כתיבה נכונה של פרומפטים והבנת דרכי הפעולה של הכלי, יעניקו לכם כלים טובים יותר להצלחה בתחום.3:2

פוסטים באותו נושא:

השאר/י תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פופולרי עכשיו

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ברוכים הבאים לבית של היוצרים ב-AI!

כאן תמצאו את כל המידע והמדריכים על כלי ה-AI המתקדמים ביותר עבור יצירת תמונות ודימויים

עוד לא הצטרפתם לניוזלטר שלנו?

בשליחת הטופס את/ה מאשר/ת קבלת דיוור הכולל הודעות ועדכונים מהאתר, כולל תוכן פרסומי. ניתן לבטל את הרישום בכל עת