בינה מלאכותית בשוק העבודה: איום או הזדמנות?

הבינה המלאכותית ממשיכה להתפתח בקצב מהיר ולחולל שינויים מרחיקי לכת בכל תחומי החיים והכלכלה, כולל בעולם התעסוקה. האם יש לחשוש מאובדן מקומות עבודה רבים כתוצאה מכך?

אם חששתם ‏שהמשרה שלכם בסכנה בגלל הבינה מלאכותית, חשבו שוב. במקום לחשוש מהבינה המלאכותית, רצוי לחשוש יותר מאנשים שלא יידעו לאמץ אותה.

בתקופה האחרונה אנו עדים להתפתחות מהירה של הבינה המלאכותית והאוטומציה, אשר משפיעה רבות על עולם העבודה. מחקרים מראים ששילוב בינה מלאכותית בעבודה יכול לשפר משמעותית את הפרודוקטיביות והיעילות במקומות עבודה רבים, כפי שהראיתי במאמר הקודם שלי. עם זאת, הטמעת הטכנולוגיות הללו מצריכה הסתגלות של העובדים ורכישת מיומנויות חדשות.

הטמעת הבינה המלאכותית במקומות עבודה

מחקר שנערך לאחרונה ב-IBM מעריך כי 40% מכוח העבודה יהיה זקוק ללמוד מיומנויות חדשות כתוצאה מתהליך הטמעת הבינה המלכותית וכלי אוטומציה בשוק העבודה במהלך שלוש השנים הקרובות. ניתן להניח שמגמה זו תימשך גם בעשורים הבאים עם המשך התפתחות הטכנולוגיה. לפיכך, על עובדים להתכונן לכך שיזדקקו ללמידה והסתגלות מתמדת לאורך הקריירה שלהם.

מחקר של IBM המציג נתונים לגבי שילוב בינה מלאכותית בשוק העבודה
המחקר של IBM

כפי שניתן לראות בתרשים, כלל העובדים יידרשו להכיר את הבינה המלאכותית ולדעת להשתמש בה, ללא קשר לתפקיד.

ה-AI ייצור משרות עבודה חדשות


התחזיות לגבי ההשפעה של הבינה המלאכותית על שוק התעסוקה מגוונות. יש הרואים בכך איום ממשי על מקומות עבודה קיימים, ויש המאמינים שדווקא ייווצרו הזדמנויות תעסוקה חדשות רבות.

למרות החשש והמחלוקות סביב השאלה האם הרובוטים יחליפו אותנו, מגזין Forebs מביא מחקר של Pew Research שמראה כי 52% מהחוקרים מצפים שרובוטיקה ובינה מלאכותית ייצרו יותר מקומות עבודה ממה שהם תופסים. החצי השני של החוקרים מאמין שבעוד ש-AI יחליף את בני האדם, כושר ההמצאה האנושי ייצור מקומות עבודה, תעשיות ודרכים חדשות להתפרנס.

לסיכום, בזמן שחלק גדול מהציבור חושש מהבינה המלאכותית כגורם המהווה סכנה למקום העבודה שלהם, המציאות היא שהכלי הזה יכול להיות שותף יעיל להגברת הפרודוקטיביות שלנו. הבינה המלאכותית היא לא איום, אלא שינוי של תרבות העבודה שלנו. אמנם שינוי יכול להיות מפחיד בהתחלה, אבל בסופו של דבר כולם יסתגלו אליו.

פוסטים באותו נושא:

1 Comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פופולרי עכשיו

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ברוכים הבאים לבית של היוצרים ב-AI!

כאן תמצאו את כל המידע והמדריכים על כלי ה-AI המתקדמים ביותר עבור יצירת תמונות ודימויים

עוד לא הצטרפתם לניוזלטר שלנו?

בשליחת הטופס את/ה מאשר/ת קבלת דיוור הכולל הודעות ועדכונים מהאתר, כולל תוכן פרסומי. ניתן לבטל את הרישום בכל עת