הוכרז קלוד 3: משפחת מודלים חדשה ומשופרת ויכולת זיהוי תמונות

Anthropic חושפת את קלוד 3 - גרסה חדשה עם שלושה מודלים מתקדמים המותאמים לצרכים שונים, והבטחה לשיפורים משמעותיים ביכולות ובמהירות

 Anthropic הכריזה היום על הגרסה הבאה למודל הבינה המלאכותית שלה, Claude 3 – המתחרה הכי מפורסם של ChatGPT. העדכון מביא איתו שלושה מודלים שונים בשם Opus, Sonnet ו-Haiku, כאשר כל מודל מותאם לצרכים שונים ומאפשר למשתמשים לבחור את האיזון האופטימלי בין אינטליגנציה, מהירות ועלות עבור השימוש הספציפי שלהם.

מה חדש ב-Claude 3?

קלוד היה ידוע תמיד כמודל הטוב ביותר לשימוש בבינה מלאכותית בעברית. כעת, הוא כולל גם שיפורים נוספים ושימושיים.

כל מודלי משפחת Claude 3 מציגים שיפורים ביכולות הניתוח, יצירת תוכן מורכב, יצירת קוד ושליטה בשפות נוספות. כולם גם מציעים חלון הקשר של 200K טוקנים, מה שמאפשר עבודה עם תוכן נרחב מאוד, כולל אפשרות לקבל קלטי טקסט גדולים עד מיליון טוקנים במקרים מסוימים. ובנוסף:

  • יכולות קוגניטיביות משופרות: רמות הבנה ושליטה קרובות לאנושיות במשימות מורכבות.
  • דיוק ואמינות משודרגים: שיפור כפול בדיוק התשובות על שאלות מורכבות לעומת קלוד 2.1, ויכולת עיבוד הקשרים ארוכים עם דיוק גבוה בשחזור נתונים ממאגרי מידע גדולים.
  • מהירות ויעילות משופרות: המודל סונט מהיר פי 2 מקלוד 2, כאשר הייקו הוא המודל המהיר והיעיל ביותר בקטגוריה.
  • יכולות חזותיות חדשות:  יכולת לעבד מגוון רחב של פורמטים ויזואליים כמו תמונות, תרשימים וגרפים, כולל גם עיבוד נתונים לא מובנים כמו קבצי PDF ומצגות  
  • התנהגות משופרת: הבנה טובה יותר של בקשות, ופחות נטייה לסרב בצורה לא ראויה לעומת המודל הקודם.
  • שיפורי ממשק ושינויי עיצוב: שהופכים את השימוש לנוח ויעיל יותר.

קלוד 3: קצת סדר במשפחה החדשה

לפי אנתרופיק, קלוד 3 אופוס (Claude 3 Opus) הוא המודל החזק והמתקדם ביותר במשפחה, ובעל הישגים גבוהים במשימות מורכבות. קלוד 3 סונט (Claude 3 Sonnet) מאזן באופן אידאלי בין רמת אינטליגנציה גבוהה למהירות, והוא המודל שזמין כבר מעכשיו לשימוש ללא עלות דרך claude.ai. קלוד 3 הייקו (Claude 3 Haiku), המודל המהיר ביותר במשפחה, צפוי להיות זמין בהמשך. 

החברה פרסמה גם טבלת השוואה המציגה את היכולות המתקדמות של המודלים שלה, כאשר המודל Opus מתעלה אפילו על GPT-4 המוביל של המתחרה OpenAI.

השוואה בין מודלי השפה המובילים בעולם ביחס לקלוד 3 בגרסאותיו השונות | מקור: Anthropic

איך משתמשים בקלוד 3?

כדי להשתמש ב-Claude 3 החדש, תוכלו להיכנס לאתר Claude.ai לחשבון הרגיל שלכם. המודל שזמין לשימוש כבר כעת הוא Sonnet. אם יש לכם מנוי Claude Pro בתשלום, תוכלו להשתמש גם במודל Opus.

מה הלאה?

במהלך החודשים הקרובים, Anthropic מתכננת לשחרר עדכונים ושיפורי יכולות נוספים לקלוד 3. בין השאר, יתווספו כלים לשיתוף פעולה עם מערכות חיצוניות וממשקים לתכנות אינטראקטיבי במודלים השונים. זהו צעד אופייני לחברה שבה מאמינים שהדרך היעילה ביותר להבטיח שה-AI ישרת את האנושות היא בהובלת הפיתוח תוך שמירה קפדנית על עקרונות הבטיחות הנדרשת.

משפחת קלוד 3 היא אבן דרך חשובה בהתפתחות הבינה המלאכותית, שמקדמת אותנו עוד צעד לעבר עולם מתקדם יותר. ימים יגידו האם ההכרזה על המודלים הללו באמת תהווה תחרות רצינית ל-ChatGPT, או שהוא ימשיך להשאיר אבק למתחרים.

פוסטים באותו נושא:

השאר/י תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פופולרי עכשיו

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ברוכים הבאים לבית של היוצרים ב-AI!

כאן תמצאו את כל המידע והמדריכים על כלי ה-AI המתקדמים ביותר עבור יצירת תמונות ודימויים

עוד לא הצטרפתם לניוזלטר שלנו?

בשליחת הטופס את/ה מאשר/ת קבלת דיוור הכולל הודעות ועדכונים מהאתר, כולל תוכן פרסומי. ניתן לבטל את הרישום בכל עת