המדריך המקיף ליצירת תמונות ב-DALL-E

מדריך מקיף למחולל התמונות של החברה שאחראית ל-ChatGPT: יצירה ועריכת תמונות בממשק אונליין פשוט ואינטואיטיבי של מחולל התמונות בבינה מלאכותית DALL-E

בשנה האחרונה, מחוללי תמונות חוללו מהפכה של ממש בעולם האמנות. מי שאחראי לשינוי הזה הוא בעיקר DALL-E – כלי חדשני המאפשר ליצור איורים ותמונות ייחודיות באיכות גבוהה על ידי תיאור טקסטואלי בלבד, וללא צורך במיומנות אמנותית. זהו מודל AI (בינה מלאכותית) מתקדם שפותח על ידי חברת OpenAI המוכרת גם כחברת האם של ChatGPT.

מה זה DALL-E, ואיך הוא עובד?

דאלי משלב בין מודלים של עיבוד שפה טבעית וראייה ממוחשבת כדי לפענח את התיאור הטקסטואלי לרכיבים ויזואליים, ולאחר מכן ליצור תמונה חדשה התואמת אותו. כדי ליצור את התמונות בפועל, המודל משתמש בטכניקה שנקראת “דיפוזיה” – אוטומציה שמתחילה מדפוסים אקראיים של נקודות, ואז מחליפה דפוסים לכיוון תמונות, תוך זיהוי סגמנטים בתמונות קלט.

מה DALL-E יכול לעשות, ומה היתרונות שלו?

 

DALL-E מצטיין ביצירת תמונות חדשות לחלוטין על ידי תיאור טקסטואלי בלבד, הוספה או הסרה של אובייקטים מתוך תמונות קיימות, הרחבת תמונות קיימות, יצירת וריאציות שונות של אותה תמונה בסגנונות אחרים, עריכת תמונות קיימות ויצירת סגנונות אמנות שונים לתמונות, כמו ריאליזם, סוריאליזם, קוביזם, סלבדור דאלי, ואן גוך עוד.

מה שהופך את דאלי למחולל תמונות טוב הוא היכולת להשתמש בו בחינם (באופן חלקי), לצד ממשק אונליין פשוט וידידותי לשימוש עבור יוצרים שרוצים להתחיל ליצור בבינה מלאכותית. במדריך DALL-E המפורט הזה נסביר איך להתחיל להשתמש ב-DALL-E, נראה היכן נמצאים הכפתורים השונים, ונסביר בפירוט כיצד לנצל את מלוא היכולות והתכונות של הכלי.

מדריך DALL-E למתחילים

צעדים ראשונים בדאלי

כדי להתחיל ליצור תמונות במחולל התמונות דאלי, גשו לאתר הרשמי של DALL-E ולחצו על “Sign up” כדי ליצור חשבון חדש. אחרי אימות מייל ומספר טלפון, החשבון שלכם יזוכה ב-50 קרדיטים בחינם, שיאפשרו לכם יצירה ללא תשלום, כאשר כל יצירה או עריכה עולים סכום קרדיטים מסוים, וכל חודש תקבלו קרדיטים 15 נוספים בחינם. אם תרצו ליצור מספר גדול יותר של תמונות, תוכלו לרכוש קרדיטים נוספים.

בחלק העליון של המסך הראשי תמצאו שדה טקסט המיוחד להזנת ההוראות שלכם. כאן יש להזין תיאור טקסטואלי של התמונה הרצויה, באנגלית כמובן. לדוגמה, חתול מעופף ברחובות מנהטן. כעת לחצו על כפתור ה-“Generate” בצד ימין של שדה הטקסט, כדי להתחיל בתהליך יצירת התמונה. 

תוך 30 שניות עד דקה, DALL-E יציג בפניכם 4 תמונות שונות המבוססות על הטקסט שהזנתם. זהו. מזל טוב! יצרתם את התמונה הראשונה בבינה מלאכותית. כדי לשמור את התמונה אצלכם במחשב, בחרו את התמונה הרצויה מתוך האפשרויות, אז לחצו על סמן ההורדה המופיע בצד ימין של התמונה למעלה.

 איך להגיע לתוצאות טובות ב-DELL-E?

 

היכולת לתאר במילים את התמונה הרצויה היא המפתח לתוצאות טובות ב-DALL-E. ככל שהתיאור מפורט ומדויק יותר, כך התוצאות תהיינה קרובות יותר למה שאתם רוצים ליצור. השתמשו במילים המתארות את הסגנון, כמו “Realistic”, “Fantasy” וכדומה, ציינו סגנונות אמנות ספציפיים שאתם רוצים כמו “Impressionism”, ותארו פרטים ספציפיים שאתם רוצים שיופיעו בתמונה, והוסיפו מילות מפתח רלוונטיות לנושא וסגנון התמונה הרצויה.

לדוגמה:

“Hyper realistic illustration of a New York skyline with special lighting, in the style of the 19th century” יפיק תמונה טובה ומדויקת יותר ביחס לתיאור “Illustration of a New York skyline”.

עריכת תמונות באמצעות DALL-E

המחולל דאלי משתמש בבינה מלאכותית כדי לערוך תמונות, ומציע מספר תכונות שימושיות ומעניינות.

Inpaiting: הוספת/הסרת אובייקטים באמצעות דאלי

 

אחת היכולות המרשימות ביותר בדאל-אי 2 היא עריכה של תמונות קיימות. תוכלו להוסיף או להסיר אובייקטים מתוך התמונה, והאלגוריתמים החכמים ישלבו אותם בתמונה, כך שהשינוי ייראה טבעי לחלוטין.

כדי לערוך תמונה באמצעות DALL-E, כמו לדוגמה להחליף את הדג המופיע באקווריום לדג זהב, העלו את התמונה באמצעות כפתור ה-“Upload” למעלה בצד ימין. לאחר ההעלאה, התמונה תופיע בתוך מסגרת, ותוכלו לבחור האם לחתוך את התמונה לתוך מסגרת ריבועית, או להמשיך ללא חיתוך. לאחר מכן, לחצו על כפתור הוי כדי למקם את התמונה בתוך מרחב העריכה, והשתמשו בכלי המחק כדי לסמן את האזור באקווריום שבו תרצו למקם את דג הזהב. כעת, כתבו בשדה הטקסט תיאור של השינוי המבוקש או ההוספה הרצויה (במקרה שלנו Goldfish), ולחצו על כפתור ה-Generate. דאלי יספק 4 הצעות שונות לעריכה, ותוכלו לעבור ביניהן באמצעות חיצים, ולסמן Accept בתוצאה הרצויה. חזרו על אותה פעולה גם במקרה שבו תרצו להסיר משהו מהתמונה, באמצעות התיאור “Remove” בשדה הטקסט.

אם לא אהבתם את התוצאה, תמיד תוכלו לסמן Cancel , לסמן מחדש ולנסות את מזלכם שוב.

Outpainting: הרחבת תמונות קיימות

תכונה נוספת שימושית שלא ראוי לפספס במדריך DALL-E שלנו היא הרחבת התמונה מעבר לגבולותיה המקוריים, שנעשית באמצעות תהליך שנקרא Outpainting.

כדי להרחיב את הגבולות של תמונה קיימת, או לשנות את יחס הגובה:רוחב שלה, העלו תמונה בדיוק כמו שתואר בשלב הקודם. לחצו כעת על הלחצן Add generation frame המסומן באייקון של ריבוע ופלוס בצידו הנמצא בשורת הלחצנים שמתחת לתמונה, ולאחר מכן הזיזו את המסגרת הריבועית לאזור שבו תרצו להרחיב את התמונה באמצעות לחצן כף היד. בשלב הזה סמנו את האזור הרצוי להרחבה באמצעות המחק, הוסיפו טקסט המתאר את השינוי הרצוי, ולחצו Generate. בדומה לתהליך של Inpainting, גם כאן תקבלו ארבע אופציות לבחירה, שבהן DALL-E הוסיף את השינוי הרצוי, מבלי לפגוע בסגנון ובמראה התמונה.

מגוון אפשרויות עריכה ויצירה בכלי אחד

במדריך DALL-E הזה סקרנו את יכולות השימוש במחולל, המספק דרך מצוינת ליצור תמונות ייחודיות ומקוריות ללא הצורך במיומנויות אמנותיות. הכלי נגיש בקלות באינטרנט ופשוט לשימוש עבור משתמשים מתחילים, ומציע אינספור אפשרויות יצירה. עם זאת, חשוב גם לדעת ש-DALL-E לא מאפשר לשנות את יחס הממדים הריבועי בתמונות שיצרתם, וכמובן לא את הרזולוציה. כדי להתגבר על כך, ולייצר תמונות ברזולוציה גבוהה יותר, תוכלו להשתמש בכלי בינה מלאכותית להגדלה ולשיפור תמונותבהצלחה!

פוסטים באותו נושא:

השאר/י תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פופולרי עכשיו

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ברוכים הבאים לבית של היוצרים ב-AI!

כאן תמצאו את כל המידע והמדריכים על כלי ה-AI המתקדמים ביותר עבור יצירת תמונות ודימויים

עוד לא הצטרפתם לניוזלטר שלנו?

בשליחת הטופס את/ה מאשר/ת קבלת דיוור הכולל הודעות ועדכונים מהאתר, כולל תוכן פרסומי. ניתן לבטל את הרישום בכל עת