מהיר, חכם, אנושי ובחינם לכולם: OpenAI מכריזה על GPT-4o

באירוע הכרזה קצר אבל עתיר חידושים, OpenAI הכריזה הערב על המודל הבא שלה בסדרת ChatGPT, תחת השם ChatGPT-4o. המודל החדש מציע מהירות מרשימה ויכולות מתקדמות במיוחד בתחומי הטקסט, הראייה והשמיעה. והבשורה המרכזית: המודל יהיה זמין לכלל הציבור ללא עלות, החל מהיום.

סאם אלטמן, מנכ”ל החברה, הכריז בגאווה שהמודל החדש הוא “רב-אמצעי באופן טבעי”, כלומר מולטי-מודאלי, וכזה שיכול לייצר תוכן או להבין פקודות קוליות, טקסטואליות או חזותיות. המודל החדש מהיר יותר בצורה משמעותית מקודמו, GPT-4 והוא מציג גם יכולות הסקה גבוהות יותר.

Her is here: עוזרת קולית אנושית ומתוחכמת

הפיצ’ר המרכזי שקיבל את מירב תשומת הלב במודל החדש GPT-4o הוא היכולת שלו לפעול כעוזרת קולית מתוחכמת וחכמה (במיוחד!). במה שנראה כהשראה מהסרט “Her”, שבו גבר מפתח מערכת יחסים עם עוזרת בינה מלאכותית מתוחכמת, הפיצ’ר החדש יכול לקרוא את הבעות הפנים שלכם, לקלוט את הסביבה באמצעות המצלמה, וגם מסוגל להגיב בזמן אמת, כולל האפשרות לתרגם דיבור לשפה אחרת בזמן אמת. כל זה הודות ליכולות עיבוד מתקדמות של תמונות וגם וידאו, מה שמאפשר לו לפרש ולהבין מידע חזותי שמוזן אליו ולספק תגובות מדויקות בהתאם.

צפו בהדגמת יכולות הראייה החזותית של ChatGPT-4o:

בהדגמה מרשימה שהתקיימה בשידור חי באירוע ההכרזה, מהנדסי החברה עודדו את העוזרת לשנות את טון הדיבור שלה במצבים שונים כמו סיפור לפני השינה. הם ביקשו ממנה לעבור באופן פתאומי לקול רובוטי ולסיים את הסיפור בשירה. הם גם קטעו אותה באמצע וגרמו לה להדגים את היכולת להישמע לא רק טבעית אלא גם דרמטית ורגשית יותר. לאחר מכן, הם הנחו אותה להסתכל על מה שהמצלמה של הטלפון רואה ולהגיב למה שמופיע על המסך, כמו לדוגמה צוות לצפות במשוואה מתמטית ולסייע בפתרון שלה.

עם איך שזה נראה בהדגמה, הפיצ’ר המדהים הזה מכניס אותנו לעידן חדש שבו ChatGPT-4o מתפקד כעוזרת קולית אנושית במיוחד, עם יכולות מתקדמות ואינטראקציות טבעיות וזורמות למגוון רחב של שימושים. זהו שדרוג משמעותי למצב הקולי הקיים של ChatGPT, אשר יכול היה לשוחח עם משתמשים אך באינטראקציה מוגבלת יותר; הגרסה הקודמת לא היתה בעלת יכולת הבעה משתנה, או יכולת להגיב למה שהמצלמה רואה בזמן-אמת, לדוגמה.

צפו בהדגמת יכולות התרגום בזמן-אמת של GPT-4o:

האסטרטגיה החדשה: GPT בחינם לכולם

בנוסף להכרזה על מודל ופיצ’רים חדשים ושחרור המודל ChatGPT-4o בחינם לציבור, OpenAI הודיעה על שחרור ללא עלות של מספר פיצ’רים נוספים שהיו זמינים עד כה רק למנויים. זה כולל גישה לשימוש ב-GPTs המותאמים אישית ולחנות ה-GPTs store, גישה לכלי ניתוח נתונים מתקדמים, ניתוח תמונה, וגם גישה לפיצ’ר ה”זיכרון”, שמאפשר ל-ChatGPT לזכור שיחות קודמות.

לצד זאת, משיקה החברה גם גרסת דסקטופ להתקנה על המחשב, וגם ריענון עיצובי לממשק המוכר של ChatGPT.

איך מקבלים גישה ל-ChatGPT-4o ומתי יהיה זמין לשימוש?

בנוגע לשאלת הזמינות של GPT-4o, יכולות הטקסט של המודל יגיעו לכל המנויים כבר היום. אלו ייהנו מקיבולת שימוש גדולה פי חמישה מזו של משתמשים בחינם, בעוד משתמשים שלא מנויים לאף אחת מהתוכניות צפויים לראות את המודל החדש זמין לשימוש כבר עתה או בימים הקרובים, אך עם מגבלת שימוש של מספר הודעות קצוב מראש. מפתחים שיהיו מעוניינים לנסות את ChatGPT-4o יקבלו גישה ל-API, שהוא מהיר פי שניים ומחירו נמוך בחצי מ-GPT-4 Turbo.

לצד שחרור יכולות הטקסט היום, יכולות הראייה והקול יושקו בגרסת אלפא מוגבלת בשבועות הקרובים ויהיו זמינות תחילה למנויי ChatGPT Plus.

כדי לבדוק אם המודל החדש זמין לכם, לחצו על הלשונית הקטנה בצד שמאל למעלה במסך, שבה מופיע כברירת מחדל השם של המודל ChatGPT-3.5 בגרסה החינמית. אם המודל החדש זמין, תוכלו לראות אותו כאופציה לבחירה. אחרת, תיאלצו להמתין עוד קצת עד שיהיה זמין גם לכם.

לא GPT-5, אבל קפיצת מדרגה משמעותית

לפני אירוע ההכרזה של GPT-4o היום, דיווחים סותרים העלו השערות כי OpenAI תכריז על מנוע חיפוש מבוסס בינה מלאכותית שיתחרה בגוגל וב-Perplexity, או על עוזרת קולית המשולבת ב-GPT-4. אחרים סברו כי החברה תחשוף מודל חדש ומשופר לחלוטין, GPT-5. אז אמנם לא ראינו מודל שממותג כ-GPT-5, אבל בהחלט ההכרזות של OpenAI ממצבות אותנו שוב בעידן שבו דברים שנראו עד לא מזמן כמדע רחוק או נחלת סרטים בלבד, הופכים כעת למציאות. עם זאת, עד שלא יושקו כל הפיצ’רים בפועל, לא נוכל להסיק מסקנות חד משמעיות לגבי היכולות וההשפעות בפועל. עד אז נוכל להסתפק בהדגמות המרשימות שסיפקה החברה.

פוסטים באותו נושא:

השאר/י תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פופולרי עכשיו

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ברוכים הבאים לבית של היוצרים ב-AI!

כאן תמצאו את כל המידע והמדריכים על כלי ה-AI המתקדמים ביותר עבור יצירת תמונות ודימויים

עוד לא הצטרפתם לניוזלטר שלנו?

בשליחת הטופס את/ה מאשר/ת קבלת דיוור הכולל הודעות ועדכונים מהאתר, כולל תוכן פרסומי. ניתן לבטל את הרישום בכל עת