מדריך: יצירת GPT מותאם אישית והוספה ל-GPT Store

מדריך GPT שלב אחר שלב: איך ליצור בוט GPT מבוסס בינה מלאכותית בהתאמה אישית ובלי שום ידע קודם, ואיך להעלות אותו לחנות GPT store

מודל השפה ChatGPT, ששוחרר בנובמבר 2022, הוא אחד הדוגמאות הבולטות להתקדמות של הבינה המלאכותית. בוט השיחה המהפכני של OpenAI מסוגל להבין פקודות בשפה טבעית וליצור תגובות אנושיות בכל נושא שניתן לדמיין. לאחרונה הציגה החברה אפשרות ליצירת GPT משלכם, כלומר צ’אט מותאם אישית לכל מטרה, בפשטות ובלי צורך בידע טכני. במדריך הזה תלמדו איך גם אתם יכולים ליצור GPT משלכם, ולהעלות אותו ל-GPTs Store.

GPT מותאם אישית: למה זה שימושי?

 

יצירת GPT מותאם אישית מציעה מגוון רחב של שימושים עבור כל מי שמעוניין לנצל את הכוח של הבינה המלאכותית. היכולת ליצור GPT מותאם אישית יכולה לשנות את האופן שבו אנחנו מתמודדים עם משימות יומיומיות, מקלה על עבודה ומאפשרת יצירתיות וחדשנות בלתי מוגבלות. להלן כמה מהיתרונות והשימושים המרכזיים של GPT מותאמים אישית:

1. יצירת עוזר וירטואלי אישי: ניתן להתאים את ה-GPT לצרכים ולהעדפות האישיות שלכם, כך שיסייע לכם במגוון פעילויות ומשימות.

2. אוטומציה של משימות חוזרות: כגון מענה על שאלות באימיילים, ניהול מידע ועוד, מה שמשחרר זמן ומשאבים למשימות יצירתיות וחשובות יותר.

3. פיתוח AI לשיפור עסקים: השימוש ב-GPT מותאם אישית יכול לעזור לעסקים לשפר את השירותים והמוצרים שלהם, ולהציע חוויות מתקדמות ומותאמות ללקוחותיהם.

GPT Store: מרחב חדשני ליישומים מבוססי AI

 

ה-GPTs Store של OpenAI הוא למעשה חנות לאפליקציות ובוטים שנבנו באמצעות ChatGPT. זוהי פלטפורמה שמאפשרת למפתחים ויוצרים ללא כל ניסיון לפרסם כלים המופעלים על ידי GPT עבור שימוש ציבורי. תחשבו על זה כמו על חנות אפליקציות בטלפון שלכם, אבל הפעם כל הכלים והאפליקציות מופעלים על ידי בינה מלאכותית מתקדמת המבוססת על ChatGPT. הפוטנציאל כאן הוא עצום, והמפתחים מגלים יצירתיות רבה ביצירת GPTs שימושיים ולעיתים אף משעשעים. כדי לקבל גישה ל-GPT Store, או ליצור ולשתף GPTs משלכם, עליכם להיות מנויים של ChatGPT Plus, השירות בתשלום של ChatGPT, בעלות של 20 דולרים לחודש.

לאחר ההצטרפות לתוכנית המנויים, תוכלו למצוא את סמל ה-GPTs Store בתפריט שבצד שמאל, תחת השם Explore GPTs. תחת הלשונית “Trending” תוכלו לראות את האפליקציות הפופולריות ביותר. זהו מקום מעולה להתחיל ולראות מה חם בעולם ה-AI. תוכלו לגלוש בין קטגוריות שונות כמו אמנות, כלים לכתיבה, אפליקציות לפרודוקטיביות, בוטים לפיננסים, מעקבי בריאות ועוד המון.

מדריך יצירת GPT: איך ליצור בוט מותאם אישית

 

החלק המרתק בחנות של GPT, כאמור, הוא שכל אחד יכול לבנות GPT משלו, בלי צורך בידע קודם בתכנות. אז לאחר שרכשתם מנוי ChatGPT Plus, זה הזמן ללמוד איך ליצור GPT משלכם:

לפני שנתחיל, קבעו בבירור מה המטרה של ה-GPT שאתם רוצים ליצור. כמו לדוגמה מהו הקלט ומה צריך להיות הפלט הרצוי. זה יכול להיות בוט GPT המספק נתונים שונים במגוון תחומים, בוט שעונה לשאלות הקשורות לעסק שלכם, ועוד. אחרי שרשמתם והגדרתם את המטרות, זה הזמן להתחיל:

במסך הצ’אט, לחצו על Explore GPTs. בחנות, תוכלו לראות את בצד שמאל למעלה את הלחצן הירוק בשם Create. לחצו עליו ועברו ובמסך הבא יוצגו לכם שני צ’אטים, מחולקים לשני אזורים שונים. בצד ימין נמצא החלק שבו יהיה עליכם להזין הוראות לצ’אט, ובצד שמאל תוכלו לבצע לאחר מכן תצוגה מקדימה.

צילום מסך מעמוד יצירת ה-GPT
מסך הצ’אט להנחיות משמאל, וסמך התצוגה המקדימה מימין | צילום מסך

 

אז בשלב הראשון הגדירו ל-ChatGPT במילים שלכם על המטרה של הבוט, מה אתם רוצים שהמשתמש יזין, ומה התשובה הרצויה שיקבל. GPT יציע לכם שם לבוט, ואפילו ייצור תמונה מתאימה. אתם תמיד יכולים לשוחח איתו, להציע רעיונות חדשים ולבקש שינויים בשם או בתמונה.

בשלב השני תוכלו לעבור ללשונית Configure שנמצאת גם היא באותו מסך בצד ימין, ולהגדיר את הבוט GPT שלכם, כמו שם, תיאור, וגם להוסיף ידנית הוראות עבור ChatGPT כדי שילמד איך לנהוג עם המשתמש. בנוס, תוכלו להוסיף גם שאלות מוכנות מראש, שיוצעו לכל משתמש, תחת האפשרות

באותה לשונית Configure, תוכלו גם להוסיף קבצי מידע עבור אימון הבוט, שבהם הוא ישתמש בתשובות שלו. תחת האופציה

בשלב הבא תוכלו כבר לעבור לחלון בצד שמאל, כדי לבדוק את התצוגה המקדימה של הבוט. אם התוצאה לא מרשימה אתכם, חזרו שוב לחלון השמאלי ובקשו בצ’אט לתקן זאת. לאחר ניסוי וטעייה, הבוט המושלם שלכם יהיה מוכן לפעולה ולהעלאה ל-GPT Store, כדי שהעולם כולו יוכל להינות ממנו. בלחיצה על לחצן ה-Save שנמצא בצד ימין למעלה, תוכלו לבחור בין האופציה להעניק גישה לבוט רק לעצמכם, או רק לאנשים עם קישור ישיר, או פשוט לכולם. האפשרות Everyone מאפשרת לכם להעלות את הבוט לחנות. בחרו בקטגוריה המתאימה ביותר לבוטGPT שלכם, לחצו כעת על Confirm, וזהו, הבוט שלכם בחנות! כעת תוכלו אפילו להעתיק את הקישור הישיר אליו, ולשלוח לחברים.

 

מסך ההגדרות ושמירת ה-GPT
מסך ההגדרות המתקדמות ופרסום ה-GPT בחנות | צילום מסך

דגשים חשובים, וגם יצירת GPT למתקדמים

כדי לשפר את יכולות ה-GPT שלכם, ניתן לשלב אותו עם API חיצוניים באמצעות האפשרות Actions שנמצאת תחת הלשונית Configure. האופציה הזו מאפשרת ל-GPT לבצע פעולות מחוץ ל-ChatGPT, כגון איסוף מידע בזמן אמת דרך API, אינטראקציה עם תוכנות וכלים דיגיטליים אחרים, ולהפוך לדינמי יותר בתגובותיו ובפונקציונליות שלו.

למרות שה-GPTs המותאמים אישית הם מתקדמים ביותר, חשוב לזכור שיש להם גם סיכונים. חשוב לשים לב לשימוש הנכון ולפרטיות בעת יצירה ושימוש בהם, ולקבצים שאותם אתם מעלים אליהם. כאשר יוצרים GPT, חשוב לתת דגש לפרטיות ולבטיחות. יש ליישם צעדים להגנה על נתוני המשתמשים, לוודא שהאינטראקציות שלו בטוחות, ולנטר באופן קבוע את הביצועים שלו כדי למנוע תוצאות או תגובות לא מדויקות או בלתי מתוכננות. כמו כן, חשוב להימנע מצעדים שיכולים להפר את מדיניות השימוש של OpenAI.

הפוטנציאל הכלכלי שב-GPT Store

 

OpenAI פותחת דלת לעולם חדש ומרתק של חדשנות בתחום הבינה המלאכותית. עם היכולת ליצור GPT מותאם אישית, משתמשים יכולים לנצל את הכוח של טכנולוגיה זו למגוון רחב של שימושים – החל מיצירת עוזרים וירטואליים ועד לשיפור פרודוקטיביות עסקית. השאלה הגדולה בכל הסיפור המיוחד הזה של יצירת GPT מותאמים אישית, היא האם וכמה כסף יכולים יוצרי GPTs להרוויח מה-GPTs Store. רבים בוודאי ישמחו לשמוע כי OpenAI מתכוונת להשיק ברבעון הראשון של 2024 תוכנית מונטיזציה עבור יוצרי GPTs, כאשר התשלומים הראשוניים יהיו מבוססים על מדדי שימוש. עד אז, נותר ליצור בוטים מושקעים וייחודיים, שיהיו שימושיים ויעילים.

פוסטים באותו נושא:

השאר/י תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פופולרי עכשיו

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ברוכים הבאים לבית של היוצרים ב-AI!

כאן תמצאו את כל המידע והמדריכים על כלי ה-AI המתקדמים ביותר עבור יצירת תמונות ודימויים

עוד לא הצטרפתם לניוזלטר שלנו?

בשליחת הטופס את/ה מאשר/ת קבלת דיוור הכולל הודעות ועדכונים מהאתר, כולל תוכן פרסומי. ניתן לבטל את הרישום בכל עת