מדריך Luma AI: איך ליצור סרטוני וידאו מדהימים בבינה מלאכותית

המתחרה של Sora שנגיש לכל הציבור ובחינם: מדריך מקיף למחולל הסרטונים בבינה מלאכותית Luma AI המאפשר יצירת סרטונים איכותיים וריאליסטיים בתוך דקות

עולם יצירת הווידאו בבינה מלאכותית לא מפסיק להתפתח ולחדש. לאחר ציפיות השיא מהטיזינג שעשתה לנו OpenAI עם מחולל הווידאו המהפכני שלה Sora, שחקנית נוספת בשם Luma נכנסת לתמונה (או בעצם לוידאו) ומשחררת מודל חדש שמנגיש יצירת סרטונים בבינה מלאכותית לכלל הציבור, כולל אופציה חינמית. התוצאות שמספק המודל החדש של Luma, שנקרא Dream machine, הן פשוט מדהימות, מתעלות על כל מה שהכרנו עד היום ומציבות רף חדש בתחום שבו בולטות המתחרות Runway ו-Pika Labs.

למעשה, ניתן לומר כי המודל של Luma הוא הקרוב ביותר למה שמבטיח מחולל הווידאו Sora של OpenAI, שעדיין לא זמין לציבור בשלב הזה. ואם אתם עדיין לא מבינים במה מדובר, מומלץ שתצפו קודם בסרטון שלהלן, שנוצר כולו ב-Luma AI Dream Machine:

היתרון המרכזי של Luma AI הוא האפשרות ליצור סרטונים בחינם, עד 30 יצירות בחודש, באיכות גבוהה ובריאליזם מרשים, וללא רשימות המתנה או מגבלות אחרות. הוא מאפשר גם יצירת סרטון מטקסט (Text-to-video), וגם הנפשת תמונה לוידאו (Image-to-video).

במדריך שלהלן תלמדו כיצד ליצור סרטונים בבינה מלאכותית באמצעות מחולל הווידאו החדש Luma AI, החל משלב ההרשמה ועד לתוצאה המושלמת.

מדריך Luma: איך יוצרים וידאו בבינה מלאכותית באמצעות Luma?

שלב 1: הרשמה ל-Luma AI – איך מתחילים?

בשלב הראשון יש להירשם באתר של לומה, כאן. בדף הבית תוכלו לראות דוגמאות ליצירות נבחרות של משתמשים שונים, ובצד ימין למעלה מופיע כפתור Try Now שיוביל אתכם למסך ההרשמה באמצעות חשבון הגוגל שלכם.

שלב 2: כתיבת פרומפט – איך לתאר את הסרטון הרצוי?

לאחר הרשמה מהירה וקלה, יופיע בפניכם עמוד היצירה, הכולל שורה להזנת טקסט והוספת תמונה. בשורת התיאור תוכלו לתאר את הוידאו שאותו תרצו ליצור. לחלופין, תוכלו לצרף גם תמונה שאותה ינפיש המחולל ויהפוך מתמונה סטטית לסרטון וידאו מרשים.

שימו לב כי ניתן להעלות תמונות בפורמט JPG, JPEG או PNG על ידי לחיצה על אייקון התמונה בצד שמאל, וניתן גם לספק פרומפט נוסף שיתאר את הסצנה הרצויה.

אם אין לכם רעיון מה לכתוב, מיד מתחת לשורת ההנחיה תמצאו מקטע בשם Idea המציע פרומפטים רנדומליים. לחיצה על החץ העגול תיצור רעיון חדש עם פרומפט אחר. לאחר הזנת הנתונים, לחצו אנטר והבקשה שלכם תיכנס לתור של לומה.

שלב 3: התוצאה – מתי הסרטון מוכן ואיך מורידים אותו?

בדרך כלל מדובר בעניין של דקות עד שהסרטון שלכם יהיה מוכן. Luma AI מגבילה כעת את את היצירה לעד 5 סרטונים בלבד ביום, בשל הביקוש הגבוה במיוחד למחוול הווידאו שלה. לאחר שהסרטון מוכן, הוא יוצג מתחת לשדה ההנחיות, ולצידו שני כפתורים: Download ו-Extend. הכפתור הראשון מאפשר להוריד את הסרטון למחשב, בעוד שהכפתור השני, Extend, מאפשר להאריך את הסרטון מעבר ל-4 השניות שהן ברירת המחדל של כל סרטון שנוצר במחולל הווידאו.

טיפים: כך תשפרו את תוצאות הסרטונים שלכם ב-Luma AI

כדי לקבל תוצאות טובות יותר ממחולל הוידאו שהופך תמונה לסרטון או טקסט לסרטון, חשוב לדייק ולכתוב פרומפט נכון. הדבר הראשון שאתם צריכים לוודא הוא שאתם כותבים פרומפט ספציפי, ברור ותמציתי. בנוסף, להלן טיפים נוספים ששחרה Luma כדי לסייע לכם ליצור סרטונים מושלמים יותר:

טקסט לוידאו: איך לכתוב פרומפט שיביא תוצאה מדויקת?

דרך מצוינת להתחיל לקבל תוצאות טובות היא להשתמש ב-“Enhanced Prompt”. על ידי הפעלת אפשרות זו, תוכלו להשתמש בפרומפטים קצרים כמו *“a dog playing in the garden”* ו-Luma תיצור אוטומטית תיאורים נוספים שיעזרו ליצור יצירה מפורטת יותר.

אם לא הצלחתם לקבל את התוצאות הצפויות, נסו ללא “Enhance Prompt”, אך זכרו כי פרומפטים לא משופרים צריכים לתאר את תוכן הסצנה והפעולה הרצויה (3-4 משפטים). לדוגמה:

In a vibrant and lively scene, a group of friends gathers around a campfire in the woods. They are laughing and toasting marshmallows as the flames flicker against the night sky.

באופן כללי, תוכלו לקבל תוצאות טובות יולסרטוני ה-AI שלכם אם תהיו ספציפיים יותר בנוגע ל:

    – תנועת המצלמה: “A smooth pan across”, “A sweeping aerial shot”

 – פעולות ותנועה: “A dog chasing its tail energetically in the lush green garden”

 – תכונות אובייקטים: “A golden retriever with a shiny, smooth coat”

– סביבה ורקע: “A serene lakeside at sunrise with mist rising from the water”

תמונה לווידאו: איך להנפיש תמונה ב-Luma AI?

כאשר האפשרות “Enhance Prompt” מופעלת, עליכם רק לתאר מה אתם רוצים שיקרה בסצנה. לדוגמה: “image of a cat” + “a black cat jumping over a fence”, כאשר חשוב במיוחד לתאר את סוגי התנועות שאתם רוצים שיהיו בווידאו. אם לא הצלחתם לקבל את הפלט הרצוי, נסו ללא “Enhance Prompt”. זה ידרוש מכם לתאר את התמונה כולל את מה שאתם רוצים שיקרה בסצנה.

כאשר האפשרות “Enhance Prompt” מופעלת, עליכם רק לתאר מה אתם רוצים שיקרה בסצנה. לדוגמה: “image of a cat” + “a black cat jumping over a fence”, כאשר חשוב במיוחד לתאר את סוגי התנועות שאתם רוצים שיהיו בווידאו. אם לא הצלחתם לקבל את הפלט הרצוי, נסו ללא “Enhance Prompt”. זה ידרוש מכם לתאר את התמונה כולל את מה שאתם רוצים שיקרה בסצנה.

מומלץ לתאר את הפרטים החשובים בתמונה ככל האפשר, אילו סוגי פעולות מתבצעות ואיך החלקים השונים בסצנה אמורים לזוז. לדוגמה:

“A boy flying a kite in a windy park, the kite soaring high in the sky while other kids play around.”

במקרים שבהם קיבלתם סרטון שלא כולל תנועה ממשית אלא דומה יותר לסרטון סטטי, נסו להוסיף תיאורים לתנועות המצלמה לתוך הפרומפט.

העתיד של יצירת סרטונים בבינה מלאכותית?

למרות שחלק מהסרטונים שנוצרים באמצעות Dream Machine עדיין לא מושלמים, לכלי הזה יש יכולת ליצור סרטונים מדהימים עם פרטים מרשימים ואווירה חיה. עם סבלנות ותרגול, הכלי מציג פוטנציאל עצום להניב תוצאות טובות ולהפוך רעיונות יצירתיים לסיפורים ויזואליים מרהיבים.  יש לזכור גם שזוהי רק ההתחלה, ובעתיד בוודאי נראה שיפור משמעותי בתחום סרטוני הבינה המלאכותית, שכבר עכשיו נראה מבטיח.

בעוד ש-Sora מתעכבת ולא צפויה להגיע בקרוב לכולם, שחקניות אחרות מפשילות שרוולים ומנגישות את עולם הבינה המלאכותית והווידאו באמצעות כלים כמו Luma AI Dream Machine. במקביל, בתגובה לכלי החדש הזה, Runway הכריזה על המודל הבא שלה, שמציג גם הוא יכולות משופרות ומתקדמות מאוד בתחום הפיכת טקסט לווידאו בבינה מלאכותית.

פוסטים באותו נושא:

השאר/י תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פופולרי עכשיו

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ברוכים הבאים לבית של היוצרים ב-AI!

כאן תמצאו את כל המידע והמדריכים על כלי ה-AI המתקדמים ביותר עבור יצירת תמונות ודימויים

עוד לא הצטרפתם לניוזלטר שלנו?

בשליחת הטופס את/ה מאשר/ת קבלת דיוור הכולל הודעות ועדכונים מהאתר, כולל תוכן פרסומי. ניתן לבטל את הרישום בכל עת