סיכום חודשי: כל ההכרזות החמות בתחום ה-AI שראינו בחודש מרץ

חודש מריץ הביא עמו שלל הכרזות מעניינות בתחום הבינה המלאכותית כולל גרסה 5 של מידג'רני וההכרזה המעניינת של אדובי ועוד

מירוץ החימוש לבינה המלאכותית מעולם לא היה אינטנסיבי יותר. מיום ליום, נראה שהוא עולה שלב ומתקדם בקצב מסחרר, כאשר כל חברה מנסה להשיג את המתחרה ולכבוש את לב ההמון עם פיצ’רים ומודלים משופרים. אז מה קרה בשבועות האחרונים בבינה מלאכותית?

אדובי ומיקרוסופט מצטרפות למירוץ

התחום הוויזואלי ליצירת דימויים, שתופס הכי הרבה עניין, הביא לנו החודש לא מעט בשורות מעניינות. זה התחיל עם Midjourney ששחררו את גרסה 5 של המחולל, שהביאה עמה סוף סוף שיפור משמעותי בתחום הריאליסטי והמקצועי, וגם בני אנוש עם חמש אצבעות בלבד.

ענקית התוכנה מיקרוסופט הטמיעה את מחולל התמונות Dall-E בגרסתו החדשה במוצר החינמי החדש שלה, Bing Create, וגם הוסיפה אותו לבינג החדש, שגם יודע לסייע לכם לכתוב פרומפטים, ואפילו ליצור לכם תמונות היישר מממשק הצ’אט. המחולל של מיקרוסופט הוא חינמי (עם קרדיטים מוגבלים ליצירה מהירה) מפיק תוצאות יפות בסך הכל, אך מוגבל מבחינת פורמט ואפשרויות עריכה, כאשר בהתאם לתנאים, אין לעשות בתמונות שימוש מסחרי.

אדובי, שהיה נראה לרגע כי נשארה מאחור, יצאה החודש בהכרזה משלה עם הכלי Adobe Firefly המביא עמו אפשרות ליצירת תמונות ועוד מגוון אפשרויות שונות באריזה מוסרית, אינטואיטיבית מהירה ואיכותית יותר, כאשר גולת הכותרת היא נושא זכויות היוצרים שקיבל סוף סוף מענה הולם. מנגד המתחרה Canva הטמיעה כלים חדשים בממשק שלהם, כולל יצירת תמונה, עריכת קסם, עיצוב אוטומטי ותרגומים.

גם יוצרי מחולל התמונות מבוסס הקוד הפתוח סטייבל דיפיוז’ן לא טומנים ידם בצלחת ומשיקים את מודל 2.2, ואם כל זה לא מספיק, באה Runway ושחררה סוף סוף לשימוש הציבור את ה-GEN-1. הכלי הזה מאפשר יצירת וידאו מטקסט ועוד מספר אופציות המהוות את פסגת הטכנולוגיה הויזואלית, כאשר בשלב הזה היצירה מוגבלת לקטעים של 3 שניות, אך זה בהחלט מרשים.

התשובה של גוגל והעצומה נגד ה-AI

בתחום מודלי השפה יש לנו לא פחות מרעידת אדמה. ה-GPT-4 של ChatGPT מבית OpenAI שוחרר ומעורר חששות. הוא חכם מידי, עם קיבולת אדירה לעיבוד מידע, וגם יכולת ויזואלית לנתח תמונה, וגם כיוון לפלאגינים שיהפכו אותו למוצלח עוד יותר. בתגובה, ובעקבות כל ההתפתחויות, למעלה מ-1000 אנשי טכנולוגיה ורוח חותמים על מכתב שדורש להשהות את המשך הפיתוח של כל מודל שפה שיהיה חכם יותר מ-GPT-4 למשך 6 חודשים לפחות, כדי לעשות חושבים יחד לאן הדברים הולכים (נשמע מוכר?).

במקביל, כפטריות אחרי הגשם צצים מודלים קטנים וזולים שאפשר להריץ מקומית ומחקים את ChatGPT ברמות הצלחה גדולות יותר או פחות. מה שאומר שלעצור את הפיתוח בשלב הזה, זה כנראה לא ממש רלוונטי.

גוגל מצידה שחררה את Bard, המפגר מעט מאחור, ונועד להיות התשובה לבינג החדש של המתחרה מיקרוסופט. ובאותה נשימה, שתי המתחרות מכריזות על סט של כלים שיוטמעו בתוכנות שלהם – גוגל דרייב ואופיס.

גם עולם הפיתוח מקבל חיזוק משמעותי בדמות גיטהאב קופיילוט, עם הסגולות החדשות בקוד, המבוססות על GPT-4, מה שהולך ונהיה משמעותי יותר לעולם הפיתוח.

שימוש לטובה והעצמה אישית

לסיכום, אם לפני חודש חודשיים דיברנו על ״הרבה מדי טכנולוגיה ומעט מדי מוצרים”, אנו רואים עכשיו שהמוצרים מגיעים, וממילא הנגישות להמון תהיה הרבה יותר רחבה. במקביל הסוגיות המוסריות עולות ביתר תוקף ואנו צפויים לראות התפתחויות של רגולציות ודיונים סוערים.

כמו תמיד אני מאמין בהעצמה אישית, בסימון מטרות, בשימוש בכלים לטובה ובלי להתבלבל מכל המבחר. אנו רואים שבעתיד נעשה דברים אחרת, ולכן טוב כבר עכשיו להציב שאיפות וכשהכלים יבשילו נהיה מוכנים לעשות בהם שימוש מיטיב.

פוסטים באותו נושא:

השאר/י תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פופולרי עכשיו

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ברוכים הבאים לבית של היוצרים ב-AI!

כאן תמצאו את כל המידע והמדריכים על כלי ה-AI המתקדמים ביותר עבור יצירת תמונות ודימויים

עוד לא הצטרפתם לניוזלטר שלנו?

בשליחת הטופס את/ה מאשר/ת קבלת דיוור הכולל הודעות ועדכונים מהאתר, כולל תוכן פרסומי. ניתן לבטל את הרישום בכל עת