קאמבק ליצירתיות ומצב חדש נוסף: כל מה שחדש בגרסה 5.1 של Midjourney

הגרסה החדשה של Midjourney מביאה עמה שני מצבים חדשים ומעניינים, למי שרוצים לשלוט טוב יותר ביצירה

מחולל התמונות Midjourney הפך מזמן למחולל הבולט ביותר בסצנת היוצרים בבינה מלאכותית. הוא יודע ליצור תמונות ריאליסטיות ומוחשיות מאוד, עד כי במקרים רבים לא תוכלו להבדיל בין יצירה שלו לבין יצירה אנושית. בחודש מרץ האחרון שחררה החברה את גרסה 5, שהביאה עימה שיפור משמעותי ביותר לריאליזם של המחולל, ובימים האחרונים שוחררו מכלול השיפורים הבאים בתור, תחת Midjourney 5.1. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת:

שני מצבים, גרסה אחת

מלבד שיפור כללי, גם עבור הידיים, העדכון החדש מביא עמו מספר שינויים וחידושים נוספים, כולל שני מצבים חדשים. המצב הראשון, כברירת המחדל, מחזיר אותנו מעט לאחור, ליצירתיות ולעצמאות של גרסה 4. אם בגרסה 5 הדגש היה על תמונות מציאותיות, ובצמוד לפרומפט שביקשתם, המצב החדש בגרסה 5.1 הוא מצב דוגמטי-דעתני בקו הסגנון, שייצר לכם תמונות בסגנון יצירתי ואמנותי יותר, ועם הטאצ’ הייחודי שהיה מוכר לנו מהגרסאות הקודמות של מידג’רני.

המצב השני, Raw, שאותו תוכלו להגדיר תחת פקודת Settings, הוא מצב המציג אמנם את הסגנון שאליו הייתם רגילים בגרסה 5, אבל מגיע עם שיפורים משמעותיים לטובת הפקת תמונות מציאותיות עוד יותר. במילים אחרות, זהו מצב פשרה, בין המצב האמנותי והתוסס למצב המציאותי והמשעמם יחסית.

כדי להראות את השינויים בפועל, נדגים להלן שימוש בפרומפט הבא, בכל אחת מהגרסאות, תוך שימוש ב-Seed זהה בכולן:

A furry dog drinking water in the garden, bokeh effect –ar 2:3

השוואה בין המצבים השונים של Midjourney 5.1 המציגה כלב שותה מים בגינה

בגרסה 5 ניתן לראות כי ניתן דגש רב על התוצאה המציאות, כאילו מדובר בתצלום אמיתי. בגרסה 5.1 ניתן לראות שהיצירתיות תופסת חלק גדול יותר, כאשר באחת מהאופציות ניתן אפילו לראות את הכלב מחזיק בכוס בידיו. במצב ה-raw נראה ששוב מוצגת לנו תוצאה פחות יצירתית, אך מציאותיות, איכותית ומדויקת יותר ביחס לפרומפט שביקשנו.

תוצאות שונות בפרומפט בסיסי אחד

גרסה 5.1 על שני מצביה, וגם ביחס לגרסה 5 מציגות תוצאות שונות לגמרי גם עבור פרומפטים בסיסיים הכוללים מושג אחד בלבד. בדוגמה שלהלן עשינו שימוש במילה Water:

השוואת הגרסאות של מידג'רני עבור המילה Water

בגרסה 5 ניתן לראות את התוצאה הריאליסטית, בעוד שבגרסה 5.1 ניתן לראות תוצאה אמנותית מאוד, שקצת חוזרת לסגנון של גרסה 4. אם שוב מפעילים את מצב Raw, מגיעים לתוצאות ריאליסטיות בדומה לגרסה 5, רק עם תוצאות מדויקות ואיכותיות יותר.

גרסה שמתאימה למטרות שלכם

גרסה 5.1 של Midjourney מאפשרת לכם לבחור את סגנון היצירה בהתאם למטרות האמנותיות שלכם. עוד הרבה לפני שתשבו להנדס פרומפטים ארוכים, מורכבים או מתוחכמים, גרסה 5.1 מציעה לכם סגנון אמנותי תוסס ועשיר במיוחד, בלי להתאמץ יותר מידי. לחלופין, אם אתם יותר בעניין של יצירת תצלומים מציאותיים ו”רגילים”, מצב style raw ישמש אתכם נאמנה.

כדי לעשות שימוש בגרסה החדשה על שני מצביה השונים, השתמשו בפקודת Settings. לחלופין, תוכלו תמיד לכתוב את הפרמטר 5 v– או 5.1 עבור הגרסאות הרגילות, או הפרמטר style raw– עבור מצב ה-Raw.:

פוסטים באותו נושא:

השאר/י תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פופולרי עכשיו

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ברוכים הבאים לבית של היוצרים ב-AI!

כאן תמצאו את כל המידע והמדריכים על כלי ה-AI המתקדמים ביותר עבור יצירת תמונות ודימויים

עוד לא הצטרפתם לניוזלטר שלנו?

בשליחת הטופס את/ה מאשר/ת קבלת דיוור הכולל הודעות ועדכונים מהאתר, כולל תוכן פרסומי. ניתן לבטל את הרישום בכל עת