שוחררה Midjourney V6: יוצרת תמונות מציאותיות יותר ותומכת בשילוב טקסט בתמונות

שוחררה הגרסה החדשה של Midjourney, שמביאה איתה חידושים ושיפורים מדהימים, תמונות מציאותיות מאוד ויכולת ליצור תמונות המשלבות טקסט

בכל פעם ש-Midjourney משחררת גרסה חדשה למחולל התמונות AI המוביל שלה, נראה שהיא מגיעה לקצה גבול היכולת. קהל היוצרים נדהם שוב מאיכות הביצוע והתוצרים המדהימים, ונראה שבאמת המחולל הגיע לפסגת ההישגים בתחום. אך דווקא כאשר נדמה שאין עוד מקום לשיפור וחידוש, מידג’רני מצליחה להפתיע אותנו שוב ושוב מחדש עם רמות גבוהות עוד יותר של תוצרים ותמונות שנראות מציאותיות להפליא. גרסה Midjourney V6, שוחררה היום בגרסת אלפא, לא רק פורצת שוב כל גבול אפשרי שהכרנו, אלא גם מציגה יכולות חדשות ומרשימות שמעלות את סטנדרט היצירה בעולם מחוללי התמונות בבינה מלאכותית.

אז מה חדש בגרסה ב-Midjourney V6?

 

הגרסה החדשה מידג’רני 6 מביאה איתה מספר שיפורים חדשים וחשובים שהולכים לשדרג כל תמונה שניצור במחולל. המחולל יודע כעת ליצור תמונות מציאותיות באיכות ובדיוק גבוהים במיוחד, ומעל לכל – סוף סוף יודעת להתמודד עם שילוב טקסט קריא ומובן בתמונות – תכונה שהגיעה לא מזמן למחוללים המתחרים כמו DALL-E 3, Stable Diffusion SDXL, Ideogram ועוד. בנוסף, Midjourney 6 מגיעה שוב עם יכולת ה-Upscale המוכרת מגרסאות 4 ומטה, שבה ניתן להגדיל כל תמונה  פי שניים. האופציה הזו מגיעה כעת עם שני מצבים, Subtle ו-Creative. הראשון מציע יצירה מחדש של התמונה ברזולוציה גדולה יותר ובלי השפעה ניכרת על התמונה. המצב השני מציע הגדלה עם השפעה יצירתית יותר על התמונה.

שיטה חדשה לכתיבת פרומפטים

הגרסה החדשה מביאה איתה גם שינוי משמעותי לדרך שבה היינו כותבים פרומפטים עד עתה. לפי הולץ, הגישה החדשה מחייבת ללמוד מחדש את הדרך שבה היוצרים מזינים הנחיות למחולל לצורך קבלת תוצאות מיטביות. בעבר המשתמשים היו רגילים להזין פרטים טכניים מאוד כמו שמות של מצלמות ומושגים מעולם הצילום (למשל, Leica M11, 8k, 35mm) כדי לקבל תוצאות פוטוריאליסטיות או קולנועיות יותר. אולם ב-V6, שיטות אלו לא נחשבות יעילות יותר. הולץ הדגיש כי הדגש כעת יהיה על ניסוחים ברורים ומפורטים של מה שהמשתמשים רוצים לראות בתמונה, במקום להשתמש במינוחים טכניים או כלליים. גרסה 6 הרבה יותר רגישה לפרומפטים, מבינה טוב יותר פרטים מפורטים ומדויקים, כאשר המטרה היא לייצר תמונות שמשקפות במדויק את הבקשות של המשתמשים, תוך שימוש בסגנון גרפי יותר מפורט ומותאם אישית.

Midjourney V6: תשעה חודשים של אימון מחדש

הגרסה החדשה של מידג’רני היא משהו חדש לחלוטין, ומאחורי הקלעים של השקתה התרחש תהליך ארוך ומורכב. הגרסה החדשה עדיין נמצאת בשלב אלפא, כלומר, בשלבי פיתוח וניסוי, והיא למעשה המודל השלישי שנבנה מאפס על ידי החברה במשך כתשעה חודשים, גם על בסיס משוב מהמשתמשים. לפי הולץ, בגלל שמדובר בגרסה בשלב אלפא, יתכנו שינויים תכופים ובלתי צפויים, לטובת כולנו. מהסיבה הזו, חלק מהתכונות שהיו מוכרות לנו מהגרסאות הקודמות 5.2 לדוגמה לא זמינות בה.

איך משתמשים במידג’רני 6?

 

כדי להתחיל להשתמש ב-Midjourny גרסה 6, חשוב לדעת שלא לכולם היא מגיעה כברירת המחדל. אם היא לא מופיעה לכם כברירת המחדל של המחולל, יש להקליד את הפקודה “settings/” ולבחור בתפריט הנפתח בחלקו העליון את האופציה של V6. לחלופין, ניתן לבחור בדרך הישנה ולהקליד ידנית את הפקודה V6 — בסוף הפרומפט.

ההתקדמות המטאורית של מידג’רני

 

Midjourney ממשיכה להדגים את ההתקדמות המטאורית של מחוללי תמונות מבוססי בינה מלאכותית, וממשיכה לשמור על מקומה כשחקנית מרכזית בשוק כלי ה-AI. לצד ממשק אינטרנטי חדש שאמור להחליף בקרוב את ממשק הדיסקורד המוכר, הגרסה החדשה Midjourney V6 מציגה שלב חדש ומרגש, עם שיפורים משמעותיים ומתבקשים. המשתמשים יהיו צריכים להתרגל לשינויים בשיטת כתיבת הפרומפטים, ולזכור שמידג’רני 6 נמצאת בשלב אלפא, ועל כן נתונה לעוד שינויים בהמשך.

פוסטים באותו נושא:

השאר/י תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פופולרי עכשיו

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ברוכים הבאים לבית של היוצרים ב-AI!

כאן תמצאו את כל המידע והמדריכים על כלי ה-AI המתקדמים ביותר עבור יצירת תמונות ודימויים

עוד לא הצטרפתם לניוזלטר שלנו?

בשליחת הטופס את/ה מאשר/ת קבלת דיוור הכולל הודעות ועדכונים מהאתר, כולל תוכן פרסומי. ניתן לבטל את הרישום בכל עת