המדריך המקיף ל-Pika: להפוך כל רעיון לווידאו בחינם ובקלות

הגרסה החדשה של Pika Labs ששוחררה לשימוש חופשי עבור כולם בחג המולד האחרון מציגה יכולות מתקדמות מאוד ביצירת וידאו מטקסט. כלומר, להפוך כל רעיון שתכתבו לוידאו מרשים ואמנותי. הגרסה החדשה גם מאפשרת לערוך וידאו קיים ולהנפיש תמונות קיימות, בחינם לגמרי. עד לשחרור הגרסה החדשה, השימוש ב-Pika נעשה באמצעות בוט דיסקורד, ועם הגרסה החדשה הצטרף גם ממשק אינטרנטי נוח ומתקדם יותר. במדריך המקיף שלהלן תלמדו איך להשתמש בגרסת ה-Discord וגם בגרסת האינטרנט, ותקבלו את כל הטיפים החשובים ליצירת וידאו ברמה הגבוהה ביותר.

מדריך Pika דרך Discord


Discord היא פלטפורמת קהילות צ’אטים, כאשר הערוץ של PIKA ב-Discord זה בעצם בוט המבצע את פעולת המרת הטקסט או התמונה לווידאו. לפני שנתחיל, שימו לב שהגרסה בדיסקורד היא הגרסה הקודמת, ולא הגרסה העדכנית והמשופרת.

כדי להשתמש ב-PIKA באמצעות Discord יש להתחבר ל-Discord כאן (או להירשם אם עדיין לא עשיתם זאת). לאחר ההתחברות, לחצו על ההזמנה שבקישור הזה, שתכניס אתכם לערוץ של Pika. לאחר הלחיצה הצטרפו לערוץ באמצעות “Join”.

בתוך הערוץ, תוכלו למצוא חדרים שונים המוקדשים ליצירת תוכן. כדי ליצור את הווידאו הראשון שלכם, פנו אל אחד מהערוצים הציבוריים כגון #⁠generate-1 או #⁠generate-2 המוצגים בסרגל שבצד שמאל. כדי לכתוב את תיאור הטקסט שלכם, הפרומפט, השתמשו בפקודת Create/.

לאחר ביצוע הפקודה הזו, זה הזמן להזין את הפרומפט (תיאור הטקסט) שלכם לתיבת הצ’אט ולשלוח אותו לבוט של Pika. בנוסף, תוכלו גם להנפיש תמונה באמצעות העלאת תמונה כקובץ מצורף. אם אתם לא מרוצים מהתוצאה, תוכלו לנסות שוב יצירה מחדש על ידי לחיצה על ‘regenerate’. לשיפורים ותיקונים, השתמשו בכפתור ‘remix’.

השימוש בפרמטרים עם Pika חשוב עבור שיפור והתאמה אישית של הוידאו שתרצו ליצור. בסוף כל פרומפט שכתבתם, ניתן להוסיף פרמטרים ספציפיים באמצעות שימוש בסימן “-” ולאחריו שם הפרמטר. לדוגמה: parameter-.

להלן הפרמטרים הבולטים שישדרגו כל יצירת וידאו שלכם בפיקה:

 • פרמטר camera- משמש להכוונת תנועת המצלמה בוידיאו. לדוגמה:

create prompt/

a golden fish swim in the aquarium -camera pan up right

 • פרמטר fps- משמש להתאמת הפריימים לשנייה, ככל שיותר גבוה, הסרטון יהיה חלק יותר. ניתן לכתוב מספרים מ-8-24
 • פרמטר motion- משמש להתאמת עוצמת תנועה. ניתן לכתוב מספרים בטווח 0 – 4 (ברירת המחדל היא 1).
 • פרמטר gs- משמש להתאמת סולם הנחיות ככול שהמספר יותר גבוה, כך הוא קשור יותר לטקסט. מספרים מומלצים יהיו בטווח של 8 – 24 (ברירת המחדל היא 12).
 • פרמטר neg- משמש עבור דברים שלא תרצו שיופיעו בסרטון.
 • פרמטר ar- התאמת יחס ורוחב, כלומר מימדי הוידאו.
 • פרמטר seed- ליצירת עקביות כול עוד ההנחיות לא משתנות.

 

מדריך Pika 1.0 דרך ממשק האינטרנט החדש


כדי להשתמש ב-Pika בגרסה החדשה והמשופרת, היכנסו לאתר של Pika כאן והירשמו באמצעות חשבון ה-Google או ה-Discord שלכם. לאחר ההתחברות, תועברו ישירות לדף הבית. זו בעצם לשונית ה-Explore שמציגה קטעי וידאו שיצרו משתמשים אחרים ומהווה מקור חשוב להשראה. בתחתית הלשונית, באמצע, מוצג שדה הטקסט שבו תוכלו להזין את הפרומפט שלכם. זה המקום לתאר את הרעיון שברצונכם להפוך לווידאו. אם יש לכם תמונות או סרטונים ספציפיים שברצונכם לכלול, תוכלו להעלות אותם בלחיצה על כפתור ה-Image or video שנמצא מתחת לשדה הטקסט.

בדומה ליכולת הבסיסית ליצירת וידאו AI עם פיקה בדיסקורד, הממשק החדש מאפשר שליטה טובה יותר בתוצאות באמצעות הגדרות שונות הנמצאות מתחת לשדה הטקסט:

 • יחס גודל התמונה (Aspect Ratio): בחרו מתוך מגוון אפשרויות כגון 16:9, 9:16, 1:1, 5:2, 4:5, או 4:3, בהתאם למקום בו אתם מתכוונים להציג או לשתף את הווידאו שלכם.
 • מספר הפריימים לשנייה (Frames Per Second – FPS): בחרו את קצב הפריימים לווידאו שלכם, הנע בין 8 ל-24 FPS. קצב פריימים גבוה יותר בדרך כלל יפיק נגינת וידאו חלקה יותר.


שליטה בתנועת המצלמה בווידאו:

 • Pan: הזזת המצלמה אופקית.
 • Tilt: התאמת זווית המצלמה באופן אנכי.
 • Rotate: סיבוב המצלמה סביב הציר שלה.
 • Zoom: זום פנימה או החוצה למיקוד בחלקים שונים של הסצנה.


כיוונון מדויק של הפרמטרים:

Seed Value: פרמטר זה משפיע על האקראיות ביצירת הווידאו. ערכי Seed שונים יכולים ליצור תוצאות שונות עם אותו הפרומפט, כאשר אופציה זו שימושית דווקא עבור יצירת עקביות בווידאו.
Negative Prompt (פרומפט שלילי): ציינו מה אתם לא רוצים שייכלל בווידאו שלכם.

יצירת הווידאו הראשון שלכם:

לאחר שבחרתם את כל ההגדרות לפי רצונכם, לחצו על הכפתור ‘Enter’ או ‘Generate’ כדי להתחיל בתהליך יצירת הווידאו. המערכת תשתמש בקלט שלכם כדי ליצור וידאו בהתאם לפרומפט ולהגדרות שסיפקתם. כאשר הווידאו יופק, תוכלו לצפות בו ולבדוק אם הוא עומד בציפיותיכם. אם כן, תוכלו להורידו או לשתף אותו. אם לא, ייתכן שתרצו לשנות את ההגדרות או הפרומפט ולנסות שוב.

גישה לווידאו שיצרתם:

My Library: לאחר יצירת וידאו, תוכלו לראות אותו גם בלשונית My Library למעלה, המשמשת כספריה לכל הווידאו שיצרתם. כאן תוכלו גם לבצע ניסיון חוזר (Retry) לווידאו שפחות הייתם מרוצים מהתוצאה שלו. כמו כן תוכלו גם להשתמש ב-Reprompt שמאפשר לשנות את הפרומפט הראשוני שבו השתמשתם ליצירת הווידאו. זה שימושי כאשר תרצו לשמור חלק מהווידאו אך לשנות חלקים אחרים עם פרומפט חדש או מעודכן.

האפשרות Edit מאפשרת להחיל שינויים בווידאו שכבר נוצר, כמו בהירות וניגודיות, או החלת פילטרים שונים. בלחיצה על שלוש הנקודות שלצד Edit תוכלו לבחור להאריך את הסרטון שלכם בעוד 4 שניות, ואפשרות ה-Upscale תאפשר לכם לשדרג את הרזולוציה של הווידאו שיצרתם.

איך ליצור את הווידאו המושלם ב-AI באמצעות Pika?


כדי להפיק את המרב ביצירת וידאו, חשוב להבין את חשיבות ה-Prompt (הנחיה) בתהליך היצירה. פרומפט מדויק ונכון יפיק לנו תוצרי וידאו מדויקים ואמינים יותר. על מנת לכתוב פרומפט איכותי עבור פיקה מומלץ לשלב מושגי צילום שיעזרו לכם לקבל את התוצאה הרצויה:

 • Prime – מסגרת צילום
 • Long shot – צילום מרחוק של נוף או אנשים שרואים בפריים את כל גופם
 • Medium Shot – צילום שבו רואים את חצי הגוף העליון או חפץ מצולם מקרוב אך לא יותר מידי.
 • Pan –  תנועת מעקב אחר הדמות/מוצר ימינה או שמאלה
 • Tilt – תנועת מצלמה אנכית, למעלה ולמטה
 • Camera angles – זווית גבוהה, תצלום מלמעלה ללמטה, גובה עין, צילום מול האובייקט, זווית נמוכה, צילום נמוך יחסית לאובייקט.
 • Zoom – תנועת התקרבות לאובייקט/ תנועה מרחיקה

 

בינה מלאכותית ווידאו – כל אחד ואחת יכולים


עם הגרסה החדשה והמשופרת של Pika labs, כל אחד ואחת יכולים להפוך כל רעיון לווידאו AI ולהביע את היצירתיות שלהם. מדריך Pika זה מציג את הדרכים השונות לנצל את כל היתרונות של Pika, בין אם דרך Discord או הממשק האינטרנטי, ומספק את הכלים הדרושים ליצירת וידאו ברמה הגבוהה ביותר. שתפו אותי בתגובות ביצירות שלכם. בהצלחה!

פוסטים באותו נושא:

השאר/י תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פופולרי עכשיו

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ברוכים הבאים לבית של היוצרים ב-AI!

כאן תמצאו את כל המידע והמדריכים על כלי ה-AI המתקדמים ביותר עבור יצירת תמונות ודימויים

עוד לא הצטרפתם לניוזלטר שלנו?

בשליחת הטופס את/ה מאשר/ת קבלת דיוור הכולל הודעות ועדכונים מהאתר, כולל תוכן פרסומי. ניתן לבטל את הרישום בכל עת